Wednesday 28 November 2012

RSS voog, vistutamine ja HTML

RSS on lahtikirjutatult Really Simple Syndication, kuigi vahel tõlgendatakse seda ka kui Rich Site Summary, mõlemad on õiged. Tegemist on XML-põhise sisuformaadiga, mis pakub võimalust jagada veebilehe sisu – uudiseid, blogipostitusi ja nii edasi. Enamik blogisid ja uudistelehekülgi pakuvad RSS-voogu. Sellega liitumine on ülilihtne, sul on vaja vaid RSS-lugejat, millega saad endale vooge tellida. Info leidsin järgmiselt aadressilt http://www.kodulehemarketing.ee/rss-voog-milleks/.

Lisaks lihtsalt teksti kirjutamisele on blogisse võimalik lisada ka pilte, videosid, helifaile ja muid multimeediarakendusi, mida blogi lugejad saavad siis vaadata, kuulata ja käivitada otse blogileheküljelt. Sellist multimeediarakenduste lisamist nimetatakse vistutamiseks. Vistutamiseks tuleb meediarakenduse keskkonnast kopeerida rakenduse (video, puzzle vms) embed kood. Kood algab < märgiga ja lõpeb > … kogu see < ja > vahele jäänud osa tuleb selekteerida ning kopeerida. Edasi tuleb valida selles keskkonnas, kuhu soovime rakendust lisada lülitada esmalt sisse HTML koodivaade ning siis see kood sinna koodivaatesse kopeerida. Info sain sellelt lehtküljelt http://arvutitunnid.wordpress.com/blogid-ja-kodulehekuljed/vistutamine/.

HTML on  SGML-i rakendus. HTML- dokumentide (failide) veebist allalaadimiseks ja vaatamiseks kasutatakse veebilehitsejat. Selline elektroonilise dokumendi märgendamise mõte on lahutada sisu, vaade jms objekti omadused üksteisest. Info leidsin järgmiselt aadressilt http://et.wikipedia.org/wiki/HTML. HTML paneb paika üksnes dokumendi struktuuri, kuid võimaldab leheküljele kaasata skripte, eeskätt JavaScript ning CSS-i millega kirjeldatakse lehe kujundus.

No comments:

Post a Comment